מחזור נייר ומודעות סביבתית בבתי עסק

בעידן הנוכחי יש יותר ויותר מודעות סביבתית. אם פעם היתה זו רק נחלתם של ארגונים ירוקים שהיינו שומעים עליהם באמצעי התקשורת מידי פעם והם היו נתפשים אצלנו כהזויים הרי שהיום כולם כבר מבינים את החשיבות של שמירה על איכות הסביבה. הכדור עליו כולנו חיים נפגע עוד ועוד מהקדמה, מפליטת גזי חממה, מחומרים שונים שגורמים לפגיעה באוזון ומצריכה בלתי נגמרת, ועל כולנו האחריות להיות מודעים לסביבה ולנקוט בפעולות שונות על מנת להקטין את הנזקים עד כמה שניתן. המודעות הסביבתית היא כבר חלק משמעותי כל כך בשיח הציבורי עד שממשלות במדינות מתקדמות פועלות בהתאם לתוכניות שונות שאמורות להקטין את המפגעים הסביבתיים, ומחוקקות חוקים שצריך לעמוד בהם ואם לא כן זה יכול להגיע לקנס כספי ואפילו למאסר.

בתי עסק שונים לוקחים חלק משמעותי בפגיעה באיכות הסביבה בגלל חומרים שונים שהם עובדים עימם, בגלל גזים רעילים שהם פולטים ובגלל דברים רבים אחרים שהם חלק מעולם יצרני ותעשייתי, אך גם בתי העסק הללו יכולים לנקוט בפעולות שונות בשביל להקטין את הנזק ובשביל לעשות טוב יותר בעולם. אחת מהפעולות הללו היא מחזור של נייר בשביל להקטין את כמות כריתת העצים והיערות.

מחזור נייר

השימוש בנייר הולך ופוחת בעולם בעיקר בגלל המעבר לדיגיטל והצורך ההולך ופוחת בו. אך עדיין לא מעט נייר "מסתובב" בין בתי עסק ובין אנשים פרטיים מה שאומר עוד ועוד כריתה של עצים ועוד ועוד ייצור שלא מוסיף לאיכות הסביבה... הפתרון הוא מיחזור נייר בשביל לעשות בו שימוש חוזר, וכל מה שצריך הוא מגרסת נייר שאוגרת אותו או כל מיכל אחר שיהיה מיועד רק לנייר. יש חברות שונות שאוספות את המכלים הללו ומעבירות את הנייר המשומש למיחזור, וכך ניתן לתרום תרומה קטנה גדולה לכדור הארץ.

עוד על מודעות סביבתית

מודעות סביבתית בבתי עסק אומרת לא מעט דברים כמובן שבהתאם לסוג העסק ולעיסוק שלו. כך לדוגמא מפעלים תעשייתיים מייצרים כ-17% מכלל השפכים במדינת ישראל, והם עלולים לגרום לנזק סביבתי עצום אם הם לא מטופלים כיאות על ידי הנהלת המפעל וכך גם פליטות הייצור השונות במפעלי התעשייה, פליטות של מזהמים סביבתיים כמו: ממיסים אורגניים, גופרית דו חמצנית, חלקיקים נשימים ואחרים שמעבר לסכנה הבריאותית של מי שנמצא בסביבתם ישנה סכנה סביבתית ופוטנציאל נזק בל יתואר.

אז איך ניתן להתנהל בעסק באופן "ירוק" יותר?

מעבר כמובן לנהלים ולחוקים שצריך לעמוד בהם בכל הקשור לשימוש בחומרים שהוזכרו פה ואחרים ניתן לנקוט צעדים שונים בשביל לשמור על איכות הסביבה. שימוש בחומרים ידידותיים, הקטנת צריכת החשמל והמים, הפחתת מוקדי קרינה ואחרים, כל אלו יכולים בהחלט לתרום תרומה משמעותית לכדור הארץ שכולנו רוצים להשאיר אותו בריא יותר וטוב יותר לדורות הבאים.